Usporedba · Ažurirano u studenom 2026.
Kuycon G27P vs BenQ MA270U: 5K Retina ili mat 4K za vaš Mac?
BenQ MA270U je 27-inčni 4K monitor namijenjen korisnicima MacBooka, s mat zaslonom, zvučnicima i podešavanjem boja za Mac, po niskoj cijeni. Kuycon G27P košta više, ali nudi pravi 5K na Retina gustoći za koju je macOS izrađen, uz panel dubljeg kontrasta. Evo što koji od njih radi bolje.
Kratak odgovor
Oštrina naspram cijene
Kuycon G27P
27" · 5K · IPS Black · 75 Hz
Od 173.900 ¥ · BenQ MA270U: 499 €
Na Macu G27P prikazuje tekst i sučelje s 218 ppi, što je gustoća Appleovih vlastitih 27-inčnih zaslona, naspram 163 ppi na 4K modelu MA270U. Ima i IPS Black panel od 2000:1, 600 nits i 75 Hz. MA270U odgovara mnogo nižom cijenom, mat površinom, ugrađenim zvučnicima i postoljem s podesivom visinom.
Pogledajte G27PPo specifikacijama
Kuycon G27P vs BenQ MA270U
Dva 27-inčna IPS monitora namijenjena korisnicima Maca. Razlika je u razlučivosti, kontrastu, svjetlini i cijeni.
| Kuycon G27P | BenQ MA270Upodaci proizvođača | |
|---|---|---|
| Razlučivost | 5120 × 2880 (5K) | 3840 × 2160 (4K) |
| Gustoća piksela | 218 ppi | 163 ppi |
| Panel | IPS Black, 2000:1 | IPS, 1200:1 |
| Svjetlina | 600 nits | 400 nits |
| Frekvencija osvježavanja | 75 Hz | 60 Hz |
| Površina zaslona | Sjajna, antirefleksna | Mat (Nano Matte) |
| USB-C punjenje | 100 W | 90 W |
| Ostali ulazi | DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 | 2 × HDMI 2.0 |
| Zvučnici | Ne | 2 × 3 W |
| Postolje | Nagib, okretanje za 90° (pivot) | Nagib, zakretanje, okretanje u uspravni položaj (pivot), podešavanje visine 115 mm |
| Cijena | 173.900 ¥ | 499 € |
Podaci o BenQ-u su objavljene specifikacije proizvođača i cijena u njegovoj trgovini u studenom 2026., prikazani samo radi usporedbe. Cijene Kuycona prikazane su u vašoj valuti.
Gdje je bolji BenQ
MA270U je izgrađen oko MacBooka. BenQ podešava njegove boje da odgovaraju zaslonu MacBooka, njegova aplikacija Display Pilot 2 omogućuje da tipkovnica Maca upravlja svjetlinom i glasnoćom, a mat premaz Nano Matte sprječava odsjaje u svijetloj prostoriji. Ima dva zvučnika od 3 W, postolje kojemu se visina podešava, koje se zakreće i okreće u uspravni položaj, a košta otprilike upola manje od G27P. Za MacBook Air uz ograničen proračun to je razuman izbor.
Gdje je bolji Kuycon
Razlika koju vidite svaki dan je oštrina. macOS iscrtava svoje sučelje za oko 220 piksela po inču. G27P to postiže s 5120 × 2880 piksela, pa tekst izgleda jednako oštro kao na zaslonu samog Maca. 4K panel modela MA270U doseže 163 ppi, što je čitljivo, ali vidljivo mekše pri uobičajenim postavkama skaliranja. G27P ima i IPS Black panel od 2000:1 naspram 1200:1, 50% veću svjetlinu, 75 Hz te ulaze DisplayPort 1.4 i HDMI 2.1 za PC ili konzolu.
- Odaberite BenQ MA270U ako vam je proračun ograničen, ako trebate mat zaslon i ugrađene zvučnike ili ako želite postolje s podesivom visinom u kutiji.
- Odaberite Kuycon G27P ako su vam na prvom mjestu oštrina teksta i kontrast: to je pravi 5K Retina zaslon za vaš Mac.
Više 5K izbora
Za igranje ili video s istom gustoćom 5K panela, Kuycon P27Z u 5K doseže do 180 Hz. Naš vodič za najbolji 5K monitor za Mac uspoređuje sve mogućnosti.
Česta pitanja
Kuycon G27P vs BenQ MA270U
Je li BenQ MA270U dobar monitor za Mac?
Da, za svoju cijenu. BenQ podešava njegove boje da odgovaraju MacBooku, aplikacijom Display Pilot 2 omogućuje da tipkovnica Maca upravlja svjetlinom i glasnoćom te dodaje mat zaslon i zvučnike. Ograničenje mu je razlučivost: 4K na 27 inča daje 163 ppi, što je manje oštro od 5K zaslona na macOS-u.
Što je oštrije na Macu, G27P ili MA270U?
G27P je oštriji. Prikazuje 5120 × 2880 piksela s 218 ppi, što je gustoća za koju je macOS izrađen, naspram 3840 × 2160 s 163 ppi na modelu MA270U.
Zašto je G27P skuplji?
G27P koristi 5K panel sa 78% više piksela, IPS Black panel od 2000:1, 600 nits i 75 Hz. MA270U je 4K monitor od 60 Hz, 400 nits i 1200:1, s mat površinom i zvučnicima.
Pravi 5K Retina zaslon za vaš Mac
Kuycon G27P dolazi s jamstvom od 2 godine u cijelom svijetu, dostavom i poslijeprodajnom podrškom u Europi.
Pogledajte Kuycon G27PUsporedba napisana u studenom 2026. Specifikacije i cijena BenQ-a preuzete su s benq.com i benq.eu na taj datum i mogu se promijeniti.
